9 z 30 dni z książkami


Dzień 9 - Książka wielokrotnie przez Ciebie czytana

Kiedyś częściej zdarzało mi się czytać kilkakrotnie tę samą książkę. Ale to było kiedyś. Dziś jest  tyle książek, które czekają na przeczytanie i tak mało czasu, by do nich zajrzeć. Obecnie już praktycznie nie wracam po raz drugi do raz przeczytanej powieści. Z dawnych czasów pamiętam jednak, że kilkakrotnie czytałam „Tam, gdzie spadają Anioły” Doroty Tyrakowskiej oraz „Dziewczynę z pomarańczami” Josteina Gaardera. Obie uwielbiam.

Komentarze

  1. Też nie mam zwyczaju do powracania do czytanej już kiedyś książki - historia sama się od razu przypomina, jak i również zakończenie :( Ale są wyjątki o reguły, do niektórych książek warto nieraz powrócić dla go ich klimatu, a czasem czytając drugi raz zyskuje się zupełnie nowe spojrzenie na pewne sprawy. Co do "Tam gdzie spadają Anioły" - kiedyś czytałam, jednak nie dokończyłam, książka bardzo specyficzna... mam nadzieję do powrócenia do niej, gdyż Dorota Terakowska jest jedną z moich ulubionych pisarek. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętnie wracam do ulubionych książek, to trochę jak spotkania z przyjaciółmi, których przecież się zna, ale dąży się do następnych spotkań. Poza wszystkim są takie fundamenty literatury jak Biblia czy mitologia grecka, które będą wiecznie żywe!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty

Etykiety

Pokaż więcej