Dzień 7 z 30 dni z książkami


Dzień 7 - Książka, przez którą trudno przebrnąć

Żył kiedyś, bardzo dawno temu, pewien podróżnik, którego historię przybliżył światu niewidomy Homer. A potem imię tego samego bohatera wykorzystał pewien Irlandczyk. I odtąd miano Ulisses już zawsze będzie mi się kojarzyło z strumieniem świadomości Molly Bloom na temat tapet i remontu mieszkania. Tak, zdecydowanie „Ulisses” Jamesa Joyce’a to mój numer jeden na liście książek, przez które trudno przebrnąć. Do granic możliwości zmęczyła mnie też „Placówka” Prusa, nawet nie do końca wiem dlaczego. „Biesy” Dostojewskiego, kolejna cegła, która mnie pokonała.

Komentarze

 1. "Ulisses" cały czas przede mną, co do dwóch pozostałych - zgadzam się z Tobą:) Jeszcze zmogło mnie "Nad Niemnem" :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. oj nie! W moim przypadku "Biesy" to jedna z lepszych książek i przeczytałabym ja jeszcze raz ;), "Placówka" nie porywa, ale nie przynudza, da się przebrnąć i nawet, w niektórych momentach zaciekawia ;) "Ulisses"? cóż, nie mogę się wypowiedzieć w 100% szczerze, gdyż nie podjęłam jeszcze drugiej próby zmierzenia się z tą, nazwijmy ją "kolubryną" :), pierwsza próba zakończyła się na stronie nr 50, ale dam jej jeszcze szansę, żeby nie było ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Swoją drogą ciekawa akcja ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Znowu! No nie! Fiodor Michajłowicz przewraca się w grobie na cmentarzu Tichwińskim w Petersburgu (byłem, widziałem, modliłem się :-) z powodu kolejnego Twojego "wyróżnienia" (żeby to chociaż było Kopytko...). "Biesy" może nie są tak genialne, jak "Zbrodnia Ikara" :-) , ale zupełnie nie rozumiem, dlaczego je tu umieściłaś!!! A "Ulisses", jak najbardziej na miejscu, chyba najbardziej przereklamowane dzieło, którym "wypada" się zachwycać.... "Placówka", to nie "Lalka", ale już pokolenia uczniów ją przeklinały, więc mogłaś wstawić coś innego!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja Ulissesa próbowałam. Skoro jest tyle innych książek do przeczytania, to po co się katować ;p

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty

Etykiety

Pokaż więcej