Ósmy dzień z książkami


Mało znana książka, która nie jest bestsellerem, a powinna nim być

Kolejne z serii prostych pytań. Oczywiście „Milczące słowa” Jagody Wochlik. No może nie takim na miarę „Harry’ego Pottera” czy „Zmierzchu”, wystarczyłoby choć tyle, bym nie miała problemu ze znalezieniem wydawcy dla następnych książek. Nie znam bowiem pisarza, który pisałby dla siebie. Piszemy, by powiedzieć coś światu, by coś zmienić, by się podzielić czymś ważnym. Wszyscy chcemy, by to, co stworzyliśmy, zostało dostrzeżone. By postaci pokochano lub znienawidzono, by o nich dyskutowano, bo tylko wtedy żyją, nie są papierowe. Oczywiście odrobina uznania i sympatii ze strony czytelników też jest bardzo miła. W konsekwencji ma się kupę kasy, kupuje czerwone ferrari i apartament na Manhattanie albo trochę taniej, własną wyspę gdzieś na oceanie. No dobrze, koniec żartów. Książka, która powinna być bestsellerem? Przychodzi mi do głowy powieść, która nie tylko nie jest bestsellerem a bezsprzecznie zasługuje na to miano, ale na dodatek prawie nikt o niej nie słyszał. Książka, która zrobiła na mnie wielkie wrażenie – „Zwierzenia klowna” Heinricha Brolla. Cudowna. I druga moja kandydatka – Herbiorg Wassmo „Księga Diny”. Ta wspaniała norweska pisarka dawno już powinna dostać Nobla!

Komentarze

 1. Tym razem zasadniczo się zgadzam, jeśli mówimy o książkach wydanych. Z pozostających w komputeropisie z radością wymieniam "Sztukę latania"..... również Jagody Wochlik :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. stentorze - zaczekaj na tom trzeci, "Przebudzenie śniegu", to dopiero będzie rewelacja! Zapewniam :).

   Usuń
 2. A ja mam, może troszkę dziwne pytanie- gdzie można kupić Twoją książkę? Bardzo jestem ciekawa jej i chciałabym ją przeczytać :)
  Co do "Księgi Diny" już wieki temu oglądałam film, który mnie zauroczył :) Chciałabym wreszcie przeczytać też i książkę :)

  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pandorciu - "Księga Diny" jest cudowna, koniecznie musisz przeczytać, jeśli dojrzysz w jakiejś bibliotece (niestety, nie do kupienia :/). "Milczące słowa" możesz nabyć na allegro, w merlinie, na stronie internetowej empiku z dostawą za darmo do dowolnego salonu oraz w większości księgarni internetowych. Możesz też kupić egzemplarz wprost ode mnie, wtedy oferuję dedykację lub autograf, jeśli będziesz miała takie życzenie. Gdybyś była zainteresowana, w podstronie współpraca znajdziesz do mnie maila i po prostu się do mnie odezwij. Serdeczności :)!

   Usuń
 3. Miałam okazję obejrzeć ekranizację 'Księgi Diny' - film stał się jednym z moich ulubionych. Mam nadzieję sięgnąć po książkę :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty

Etykiety

Pokaż więcej