Na święta lektura o świętachW święta zasiadamy do stołu, jemy, rozmawiamy, obdarowujemy się prezentami. Potem przychodzi czas na filmy świąteczne. Ja natomiast chciałabym zaproponować Wam kilka świątecznych książek, jako alternatywę dla „Kevina”.  Oto moja subiektywna lista świątecznych pozycji: 

1. „Opowieść wigilijna” (Cudowna, wspaniała, ponadczasowa. Z przesłaniem. Napisana pięknym językiem. Klasyczna. Kto nie zna, koniecznie powinien poznać! A potem można sobie obejrzeć adaptację… albo pięć)

2. „Tajemnica Bożego Narodzenia” (Zawsze lubiłam kalendarze adwentowe, a Wy? To właśnie opowieść o takim kalendarzu, aniele i małej dziewczynce).

3. „Baśnie” Andersena. (Historia o choince, która się zapaliła; o bałwanku zakochanym się w piecyku … - jak można się domyślać, nie skończyło się to dobrze; wreszcie sławna „Dziewczynka z zapałkami”. Chwytają za serce, dają do myślenia).   

4. „Ominąć święta” (Dla wszystkich, którzy nie przepadają za Bożym Narodzeniem i pragną o nim zapomnieć.  Gdybyście mieli ochotę sprawdzić, jak może się skończyć przyjęcie takiej postawy, polecam tę humorystyczną książkę.)

5. „Noelka”, „McDusia” ( Ta pierwsza ze „złotego okresu” Musierowicz – ciepła, optymistyczna,  z morałem. „McDusia” też dzieje się w święta, ale już tak dobra nie jest).   

6. „Garść pierników, szczypta miłości” (Jeszcze niesprawdzona. Pewnie powieść typu „pierdu pierdu o miłości”, ale okładka mi się podoba).

Wesołych Świąt, niech się spełnią Wasze marzenia, zdrowie zawsze dopisuje, a nade wszystko , niech nigdy nie zabraknie czasu na czytanie. Pamiętajcie, o co tak naprawdę chodzi w „magii świąt” – nie o dwanaście potraw na stole, a o obdarowywanie się nawzajem czasem, którego na co dzień tak bardzo nam brakuje.

Komentarze

  1. Dickens i Andersen! To zdecydowanie autorzy, którzy od lat nadają magię w czasie Bożego Narodzenia. Nawet, jeśli brakuje śniegu.

    Ja Tobie również życzę spełnienia najskrytszych marzeń, a w szczególności tych czytelniczych! :)

    MAJUSKUŁA

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty

Etykiety

Pokaż więcej