Życie jest, jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi"Dzień 20 - Książka, którą byś poleciła osobie o wąskich horyzontach myślowych

Cóż, o dziwo wybrałabym książkę, którą owszem cenię, jako przedstawicielkę klasyki i kanonu, ale której jednocześnie po prostu nie lubię. Mam tu na myśli „Mistrza i Małgorzatę” Bułhakowa. Dlaczego? Ze względu na zawartą w niej opowieść o Poncjuszu Piłacie i filozofie imieniem Joshua. I może jeszcze „Forresta Gumpa” Winstona Grooma. Tak, zdecydowanie „Forresta Gumpa”. Bo warto pamiętać, że nawet głupcy i ignorancji mają swoją opowieść. Kto zna, ten wie. Kto nie zna, zdecydowanie poznać powinien. A na deser nieśmiertelny już temat muzyczny z filmu, w którym w postać Forresta wcielił się Tom Hanks. Zrobił to fenomenalnie (zresztą otrzymał za tę rolę Oscara). Komentarze

 1. Ale mądry tekst. Brawo. Super przemyślenia :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Kiedy jest Ci tak źle, że już gorzej być nie może, zacznij się walić kijem po nodze. Kiedy przestaniesz, od razu poczujesz się lepiej."
  Wreszcie znalazłam kogoś kto czytał książkę Groom`a. Większość ludzi oglądało tylko film ,a szkoda...

  OdpowiedzUsuń
 3. Piotrze, dziękuję za miłe słowa.

  Ahatho, zaryzykowałabym herezję, że film jest równie dobry, jeśli nawet nie lepszy, niż książka. Co nie zmienia faktu, że zdecydowanie warto ją poznać :). Najlepiej jeszcze zanim obejrzy się film.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Forresta!!!
  A artykuł zainspirował mnie do tego, by jeszcze raz sięgnąć po Mistrza i Małgorzatę, bo niektóre wątki już mi się lekko rozmazały :) Super, dzięki!

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty

Etykiety

Pokaż więcej