poniedziałek, 28 maja 2012

9 z 30 dni z książkami


Dzień 9 - Książka wielokrotnie przez Ciebie czytana

Kiedyś częściej zdarzało mi się czytać kilkakrotnie tę samą książkę. Ale to było kiedyś. Dziś jest  tyle książek, które czekają na przeczytanie i tak mało czasu, by do nich zajrzeć. Obecnie już praktycznie nie wracam po raz drugi do raz przeczytanej powieści. Z dawnych czasów pamiętam jednak, że kilkakrotnie czytałam „Tam, gdzie spadają Anioły” Doroty Tyrakowskiej oraz „Dziewczynę z pomarańczami” Josteina Gaardera. Obie uwielbiam.

2 komentarze:

  1. Też nie mam zwyczaju do powracania do czytanej już kiedyś książki - historia sama się od razu przypomina, jak i również zakończenie :( Ale są wyjątki o reguły, do niektórych książek warto nieraz powrócić dla go ich klimatu, a czasem czytając drugi raz zyskuje się zupełnie nowe spojrzenie na pewne sprawy. Co do "Tam gdzie spadają Anioły" - kiedyś czytałam, jednak nie dokończyłam, książka bardzo specyficzna... mam nadzieję do powrócenia do niej, gdyż Dorota Terakowska jest jedną z moich ulubionych pisarek. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętnie wracam do ulubionych książek, to trochę jak spotkania z przyjaciółmi, których przecież się zna, ale dąży się do następnych spotkań. Poza wszystkim są takie fundamenty literatury jak Biblia czy mitologia grecka, które będą wiecznie żywe!

    OdpowiedzUsuń