Cytat tygodnia

Książka jest dobra na wszystko. Na zbyt długie czekanie, w korku stanie, ścian borowanie, autobusem podróżowanie, nerwów pulsowanie, w szpitalu leżenie, w za małych butach chodzenie. Na te wszystkie przypadki i wiele, wiele innych zawsze można znaleźć odpowiedni cytat w książkach. Dlatego postanowiłam co tydzień dzielić się z Wami moimi ulubionymi książkowymi frazami. Oto pierwsza z nich.
 
Na te gorsze dni, kiedy...

„- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? 
 - Nic wielkiego - zapewnił go Puchatek. - Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.”
A. A. Milne "Kubuś Puchatek"

Komentarze

  1. Ten cytat jest naprawdę piękny, zawsze kiedy się z nim spotykam, a zdarza się to dosyć często, bo co rusz ktoś umieszcza go na tablicy na Facebooku, wgłębiam się w Jego sens. Każdy chciałby mieć Kogoś, kto na niego zaczeka. Każdy chciałby mieć też osobę, na którą mógłby czekać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kamilu - rzeczywiście ten cytat jest piękny. "Kubuś Puchatek" to tak naprawdę książka filozoficzna. Bardzo łatwa i bardzo trudna jednocześnie. Moim zdaniem ten cytat mówi przede wszystkim o śmierci. O tym, że istnieje miłość, która nawet po śmierci nie przestaje trwać. Istnieje pogląd, że jeśli prawdziwie kochamy, nawet po naszej śmierci ta miłość nigdy nie znika. Chciałabym, aby rzeczywiście tak było.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty

Etykiety

Pokaż więcej