niedziela, 14 kwietnia 2013

Cytat tygodnia

Książka jest dobra na wszystko. Na zbyt długie czekanie, w korku stanie, ścian borowanie, autobusem podróżowanie, nerwów pulsowanie, w szpitalu leżenie, w za małych butach chodzenie. Na te wszystkie przypadki i wiele, wiele innych zawsze można znaleźć odpowiedni cytat w książkach. Dlatego postanowiłam co tydzień dzielić się z Wami moimi ulubionymi książkowymi frazami. Oto pierwsza z nich.
 
Na te gorsze dni, kiedy...

„- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? 
 - Nic wielkiego - zapewnił go Puchatek. - Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.”
A. A. Milne "Kubuś Puchatek"

2 komentarze:

  1. Ten cytat jest naprawdę piękny, zawsze kiedy się z nim spotykam, a zdarza się to dosyć często, bo co rusz ktoś umieszcza go na tablicy na Facebooku, wgłębiam się w Jego sens. Każdy chciałby mieć Kogoś, kto na niego zaczeka. Każdy chciałby mieć też osobę, na którą mógłby czekać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kamilu - rzeczywiście ten cytat jest piękny. "Kubuś Puchatek" to tak naprawdę książka filozoficzna. Bardzo łatwa i bardzo trudna jednocześnie. Moim zdaniem ten cytat mówi przede wszystkim o śmierci. O tym, że istnieje miłość, która nawet po śmierci nie przestaje trwać. Istnieje pogląd, że jeśli prawdziwie kochamy, nawet po naszej śmierci ta miłość nigdy nie znika. Chciałabym, aby rzeczywiście tak było.

    OdpowiedzUsuń